Blog Site yazısı nasıl yazılır? Nelere dikkat etmeliyiz?

Blog yazıları nedir? Blog yazıları nasıl yazılmalı? - dikkat edilmesi gerekenler!

Blog yazısı nasıl yazılır?

Bu yazımızda,blog yazısı nedir?, Blog yazıları yazarken nelere dikkat etmeliyiz? Vb gibi sorulara net bir cevap getirmeye çalışacağız. Zaman ne kadar önemli olduğunu farkındayım. Onun için zamanınızı boşuna çalmamış olacağız :) şimdi anlatıma geçelim

Blog yazısı nedir?


Blog yazısı, blog yada diğer web siteler için yazılan, bir konunun ne anlama geldiğini açıklayan ve SEO için önemli olan normal yazılardır. Blog siteden para kazanmak için özgü yazıları yazmalı, SEO uyumlu içerik son derece önemlidir. Şimdi ise blog site için yazı nasıl yazılır? Nelere dikkat edilmeli? Onlara açıklayıcı bilgi verelim.

Blog yazısı nasıl yazılır? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?


1) blog site için yazı yazarken, noktalama işaretlerine dikkat etmeniz gerekir. Yanlış noktalama işaretleri kullanmak blog sitenizin SEO da aramalarda aşağılarda gözükmesine neden olabilir.

2) blog yazısı yazacağınız zaman, SEO uyumlu yazı yazmanız gerekir. Çünkü blog sitenizdeki yazıları arama motorlarına gözükmesini için, SEO uyumu son derece önemlidir.

3) yazı yazarken, yazım kurallarına dikkat etmeniz lazım. Yazı yazmadan önce, yazacağınız yazının, nasıl yazıldığını bilmeniz gerekir. Eğer bilmiyorsanız, araştırma yaparak bilgi edinebilirsiniz.

4) Başlık yazarken, kalın  yazmanız göze batmasına ve arama motorlarında yukarılarda çıkması için gerekli bir detaydır.

5) yazılarınızı renkli olarak yazmanız gerekmez. Ama bu şekilde yazmanız, yazıyı okuyan kullanıcıların okumasını kolaylaştırır.

6) Önemli yerleri koyu renkle altını çizmeniz, Google arama motorlarında en üste çıkmanıza büyük olanak sağlar.

7) yazı yazarken, elimizden geldiği kadarıyla detaya inmeye özen gösterin. Bu detay bile arama motorlarına yukarda çıkmanız için gereklidir.

8) yazıları uzun yazın. Yazıları uzun yazarken, boş cümlelerle yazınızı artırmaya çalışmayın.

9) yazı yazmadan önce, yazacağınız yazının arama motorları tarafından aylık ne kadar arama hacmine sahip olduğunu öğrenin. Ona göre neyi yazacağınıza dikkat edin.

10) yazı yazdıktan sonra, yazının etiketini, arama açıklamasını SEO uyumlu bir şekilde yazın. Bunun için anahtar kelime planlayıcısı'nı kullanabilirsiniz.


Tüm bildiklerim bu kadar..
Ben yazımda yalan bilgi vermem. Neyi biliyorsam ve bu bildiklerim doğru ise, size ondan bahsediyorum bu yazımız bu kadar..
Yorumlar bölümünde güzel bir yorum bırakmayı unutmayın Allah'a emanet olun


 

Şefik SOYKAL

web sitemize hoş geldiniz

Yorum Gönder

yorum yaparken gizlilik politikamızı ihlal etmemeye dikkat edin gizlilik politikamıza göz atmayı unutmayın

Daha yeni Daha eski