Blogger Menü ve Kategori Nasıl Oluşturulur? 2022

 Blogger yazıları kategoride yayınlanma ve kategori oluşturma nasıl yapılır?

Blogger kategori oluşturma

Bu yazımızda, blogger kategori nasıl oluşturulur, blogger'a kategori nasıl eklenir, blogger kategoriye yazı nasıl eklenir, blogger Menü ve Kategori nasıl oluşturulur, blogger kategori oluşturma yöntemleri nelerdir. vb sorularınızı cevaplamaya çalışacağız hazırsanız anlatmaya başlayalım

Blogger'da kategori nasıl oluşturulur?

Blogger kategori nasıl oluşturulur? sorusunu hemen hızlıca hal etmeye çalışacağız.


1) Kategori ismi belirleme 

Blogger Kategori nasıl eklenir

İlk önce ne tür kategori ekliyeceğimizi belirliyoruz. Sitemiz ne hakkında ise ona göre kategori oluşturuyoruz. Benim sitem öğrenme yani bilgi amaçlı site olduğu için ben ana sayfa, haberler, eğitim, hakkımda,dini bilgiler, gizlilik ve iletişim bölümlerini ekledim. Çünkü bu tüm kategoriler benim siteme uygun kategoriler olduğu için ekledim. Eğer bu kategorileri eklemek istemiyorsanız ama mutlaka ana sayfa, hakkında, gizlilik politikası ve iletişim kategorisini mutlaka ekleyin. Adsense üzerinden onay alabilmeniz için bunlar önemli ayrıntılar... İstediğiniz kategoriyi seçtikten sonra geriye etiketler eklememiz gerekiyor.

2) blogger'a etiket ekleme

Blogger etiket ekleme

Blogger'a kategori eklemek için ilk önce yayınlara etiket eklememiz gerekir. Çünkü kategorileri bu etiketlere göre sınıflandırma yapıcağız. İlk önce hangi kategoriye eklenmesini istiyorsak o kategorinin adını girip virgüle basıyoruz. Sonra diğer etiketleride ekleyebilirsiniz.

3) blogger kategori oluşturma

Blogger kategori oluşturma

Daha sonra blogger'da düzen bölümüne basıyoruz. Bastıktan sonra istediğimiz yere kategori ekliyoruz. Genelde en üste kategori ekleniyor. Sizde en üsteki yerin yanında gadget ekle 👉 sayfalar bölümüne basıp eklemek istediğiniz sayfa ismini yazıyoruz. Linki nasıl alacağınızı anlatayım.Üsteki resimdeki gibi ilk önce düzen 👉 gadget ekle 👉 etiketler bölümünü ekliyoruz sonra web sitemize gidip, etiketler yazısı altında blogger yayınlara daha önce eklediğimiz etiketler gözükür, bunları sizde seçebilirsiniz. İlgili etiketi aktif edin ve web siteye gelip diyelim ki benim gibi " eğitim" kategorisi yapacaksınız eğer, " eğitim" yazısına basıyoruz ve üsteki linki kopyalayın ve aynı şekilde haberler, gündem, eğitim,spor, müzik gibi kategorileri bu şekilde ekliyoruz sadece isim ve linki belirtiyoruz. Şimdi ise ana sayfa, hakkında, gizlilik ve iletişim bölümlerini nasıl ekleyeceğinizi göstereceğim.


Bunun için blogger'a girdikten sonra sayfalar bölümüne basıyoruz. Bastıktan sonra altaki artı işarete basıp başlık ve açıklama ekliyoruz sonra sayfanın yanında paylaş bölümü var o şekilde linkini alabiliriz.


Yada zaten linki oluşturduğumuz zaman kategori eklemek için ismi gireceğimiz zaman sayfalar bölümüne ekledigimiz sayfa isimleri zaten otomatik çıkıyor ona basınca linkide otomatik ekleniyor geriye kaydet demeniz gerekir. Etiketler için ise üste dediğim gibi etikete basıp linki alıyoruz ve ismi neyi eklemek istiyorsak onu ekliyoruz. 


Tüm bahsetigim şeyleri yaptıktan sonra kategori nerden gözükmesini istiyorsak onun yanında gadget ekle 👉 sayfalara basıyoruz sonra boş sayfa gelir biz sıraya göre yazıyoruz size ince bir ayrıntı vereyim diyelim ki.. eğitim yerin altında alt kategori olarak blogger eğitim, YouTube eğitim vb gibi alt başlık eklemek için istediğiniz yere getirin. Diyelim ki eğitim Kategori altına blogger eğitim benimki gibi gözükmesini istiyorsunuz onun için eğitim yanına blogger eğitim getirip başına _blogger eğitim olarak alt çizgi eklerseniz onun altı olur. İki tane__ çizgi olsa onunda altı şeklinde ekleyebilirsiniz. Kategori ismi ve linki nasıl ekleyeceğinizi anlattım. Onları ekleyin sonra kaydete basın daha sonra kategoriler ( sayfalar) bölümü hazır


Benimki gibi üste eklediyseniz aynen benimki gibi gözükecektir. Geriye yeni yayın oluştururken yayın etiketini kategoriler e göre ekleyin eğer eğitim diye daha önce etiket girmiş iseniz zaten otomatik o etiketi önerecek ona göre hızlıca girin ve yayın ile ilgili diğer etiketleri girdikten sonra aralara mutlaka virgülle ayırın sonra yayın paylaşın üsteki kategorilere basın eğitime basınca misal eğitim ile ilgili yazılar gözükecektir. Bu son derece önemli bir detaydır. İletişim bölümüne mesaj gönderme linki eklemek için buraya tıklayarak onuda ekleyin ve hepsi bu kadar basit

Bu yazımız sizlere faydalı olacağına eminim.

Kategori ekledim dediğin herşeyi yaptım ama kategori gözükmüyor!

Blogger sitenize ücretsiz tema ekleyin. Benimki gibi gözükecektir. Hazır temaları yüklerseniz düzen kısmına gidip hızlıca hal edebilir ve sitenizi benimki gibi güzelleştirebilirsiniz.
Bu yazımız bu kadar yorumlar bölümünde güzel bir yorum bırakmayı unutmayın Allah'a emanet olun


Şefik SOYKAL

web sitemize hoş geldiniz

Yorum Gönder

yorum yaparken gizlilik politikamızı ihlal etmemeye dikkat edin gizlilik politikamıza göz atmayı unutmayın

Daha yeni Daha eski